Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


 

HRUŠOVSKÝ DOMINIK, Mons., ThLic., Dr. h. c., emeritný arcibiskup, apoštolský nuncius, pápežský prelát, adresa: adresa: Nitra – Hrad, 949, 01 Nitra, http://www.ku.sk/index.php?option=com_comprofiler&task=userProfile&user=1767, narodený 1. 6. 1926 vo Veľkej Mani, ordinovaný 23. 12. 1950 v Ríme, konsekrovaný 6. 1. 1983 v Ríme, 1945 - štúdium na Loretánske univerzite v Ríme, 1951 - kaplán Pieve di Alpago, 1953 - farár Goima di Zoldo, 1955 - profesor filozofie a dogmatiky na veľkom seminári vo Viterbe, 1962 - farár pre Slovákov v Slovenskej katolíckej misii Paríž, 1966 - redaktor v SÚ SCM Rím, 1973 - riaditeľ SÚ SCM Rím (predtým jedným zo zakladateľov SÚ SCM), 1975 - vedúci duchovnej služby pre Slovákov v zahraničí, 1975 - 1992 - rektor SÚCM v Ríme, 1983 - titulárny biskup tubijský s tým istým určením, 1992 - svätiaci biskup, generálny vikár trnavský Bratislava, 1993 - generálny tajomník KBS, 15. 4. 1996 - arcibiskup, 15. 4. 1996 - aj k 27. 5. 2004 - nuncius Svätej stolice v Minsku, k 27. 5. 2001 - duchovný správca Slovákov v zahraničí, k r. 2004 - na odpočinku, k 28. 5. 2006 - na odpočinku Domov sv. Marty Vatikán, júl 2007 – na odpočinku Maňa, 30. 9. 2009 – Dr. h. c. - KU Ružomberok, k r. 2009 – Nitra – Hrad, OCENENIA: 1996 - Cena Štefana Moysesa za prínosy k slovenskému národnému životu, INÉ FUNKCIE: PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

Zoznam žijúcich kňazov, diakonov a bohoslovcov z okresu Trnava

Celoslovenský zoznam žijúcich kňazov, diakonov a bohoslovcov

Abecedný zoznam osobností v Slovenskej republike

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.