Choď na obsah Choď na menu
 


 

SOKOL JÁN, Mons., Dr. h. c., arcibiskup, člen Vedeckej rady Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK Bratislava (RK CMF UK), predseda Liturgickej komisie diecézy, adresa: nám. Sv. Mikuláša 3, 917 66 Trnava, profil na Facebooku, narodený 9. 10. 1933 v Jacovciach, ordinovaný 23. 6. 1957, konsekrovaný 12. 6. 1988, 1957 - kaplán Šurany, 1958 - kaplán Levice, 1960 - kaplán Bratislava - Blumentál, 1966 - kaplán Štúrovo, 1968 - prefekt kňazského seminára Bratislava, 1970 - kaplán Sereď, 1971 - farár Sereď, 1975 - dekan Sereď, 1987 - administrátor arcidiecézy Trnava, 19. 5. 1988 - titulárny biskup lunenský, svätiaci biskup Trnava, 26. 7. 1989 - arcibiskup trnavský, 26. 7. 1989 - 1995 – metropolita Slovenska, 26. 9. 1989 - sľub vernosti ČSSR a socialistickému zriadeniu, 22. 4. 1990 – právo nosiť arcibiskupské pálium, 1995 - arcibiskup – metropolita západnej cirkevnej provincie, 31. 8. 2000 – podpredseda KBS, 14. 2. 2008 – arcibiskup sufragánnej Trnavskej arcidiecézy, s osobitným privilégiom Sv.Otca Benedikta XVI. nosiť pálium, vyznačenie metropolitu, do r. 2009 - veľký kancelár Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK Bratislava (RK CMF UK), 2009 – na odpočinku, INÉ FUNKCIE: je evidovaný v zväzkoch ŠTB - ÚPN ako agent, krycie meno: Svätopluk, k 21. 11. 1965 - aktivista Mierového hnutia katolíckeho duchovenstva, O ŇOM: KN 52/05, OCENENIA: 28. 6. 2000 - čestný občan obce jeho rodnej obce Jacovce, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

Zoznam žijúcich kňazov, diakonov a bohoslovcov z okresu Trnava

Celoslovenský zoznam žijúcich kňazov, diakonov a bohoslovcov

Abecedný zoznam osobností v Slovenskej republike

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.